CEO Bezrealitky Hendrik Meyer
Inovace
Rozhovor
skoro před 2 roky

V příštím roce poroste zájem o chaty a chalupy nebo nájemní bydlení, řekl v ZonkyTalks CEO Bezrealitky Hendrik Meyer

Jak se změnil český realitní trh v důsledku koronavirové pandemie? Co byly největší výzvy tohoto roku? A co plánuje společnost Bezrealitky v roce 2021? To všechno prozradil její CEO Hendrik Meyer v ZonkyTalks. 

Dokáží realitnímu trhu ještě více pomoci inovace? Jak inovuje Bezrealitky?

Pořád je co zlepšovat. My na tom pracujeme každý den. Vylepšujeme web, rozšiřujeme služby.

Pro pronajímatele teď například připravujeme službu, v rámci které budou mít všechny informace o svém bytě, nájemcích, nákladech a investicích. Tento systém také hlídá platby nájemců, posílá upomínky. A když vyprší platnost smlouvy, tak zase automaticky nabízí její prodloužení.

Pro majitele i nájemce už nejsme jen náhrada realitní kanceláře, ale jsme dlouhodobým partnerem po celou dobu nájemního vztahu. 

Jak fungovala vaše online služba během pandemie COVID-19?

Zaznamenali jsme extrémní zájem hlavně o online nájemní smlouvy, ve kterých jsme zavedli online podpis. Tato služba byla během tohoto roku hodně využívaná, evidujeme nárůst skoro o 500 %. Viděli jsme také, že i 3D prohlídky, které jsme spustili na jaře, tedy v době, kdy lidé nechtěli chodit na zbytečné prohlídky, fungovaly. A to u obou stran - jak u majitelů, tak zájemců.

Naše ambice ale není postavit proces tak, že nebude vůbec osobní. Osobní kontakt vždy doporučuji. Jak u pronájmu, tak u prodeje. 

Jaké trendy budou podle vás dominovat na trhu s realitami v roce 2021?

Zájem o nájemní bydlení. Tam jsme zaznamenali tento rok 50% nárůst, a to nejen u nabídky. Extrémně rostla i poptávka. Lidé v nejisté situaci se nechtějí zavazovat hypotékou, nebo se bojí, že by ji ani nedostali. Nevědí, jak to bude vypadat v práci. Navíc, konkrétně v Praze nájmy trochu klesly, tak je nájemní bydlení dostupnější. Věřím tedy, že příští rok bude tento trend poptávky po pronájmech pokračovat. 

Pokračovat bude i zájem o chaty a chalupy. Letos si lidé vyzkoušeli, že to není vůbec špatné. Také teď vidíme trend “druhých domovů”, kdy si lidé pořídí domeček na venkově nebo někde v přírodě. Zjistili totiž, že když tam mají internet, tak mohou pracovat odtamtud a je to pro ně i komfortnější. Díky homeofficu dnes máme flexibilnější možnosti jak bydlet. 

Celý ZonkyTalk s CEO Bezrealitky Hendrikem Meyerem najdete zde. Prozradil v něm mimo jiné i to, na co se v roce 2021 nejvíce těší on sám.